Beden Eğitimi ve Spor Portalı  

Go Back   Beden Eğitimi ve Spor Portalı > Genel Bölüm > Sohbet ve Tartışma > Anketler

Anketler Anketlerlerle nabız yokluyoruz

beden eğitimi
beden eğitimi
Sitemize hoş geldiniz. Konuları beğenmeyi unutmayalım.

Anketimiz: 19 Mayıs Kutlamaları stadlardan kaldırılmalı mı?
Evet 2.998 48,61%
Hayır 2.899 47,01%
Kararsızım 270 4,38%
Katılımcı sayısı: 6167. Anket kapatılmıştır

Seçenekler Stil
Alt 09-02-2012, 21:43   #11
n.sarper
Yeni Üye

n.sarper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkürleriniz: 0
0 Mesajına 0 teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 0
n.sarper is on a distinguished road

Reklam Alanı
Allah aşkına böyle kutlamalar dünyada yok artık. Olsun ama böyle olmasın koca ilçede toplam 1500 öğrenci var bunlardan toplan 400 öğrenci al stadlarda protokole oynat geri kalan öğrenciler ayakta 2 saat bayram beklesin arkada kalanlar izleyemesin bayılanlar olsun biz kimi eğlendirecez kime 19 mayısı 23 nisanı sevdirecez kıyafetler konusunda bir sürü ailelerle sorun yaşa kızgın güneşte soğukta öğrencileri hasta et beden eğitimi öğretmenleri ile öğrenciler arasında bir sürü anlaşmazlık öğrenciden kıyafet parası dilenmekler bunları yaşayanlar olarak kalkmasından yanayım bunun yerine spor karşılasmaları eğlenceler olabilir avrupada olduğu gibi.
n.sarper isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Reklam Alanı
Alt 10-02-2012, 21:56   #12
sernur
Yeni Üye

sernur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 Mesajına 1 teşekkür edildi.
sernur

ne padişahlığı sen nerde sanıyon kendini.hocam
sernur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-02-2012, 21:59   #13
sernur
Yeni Üye

sernur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 Mesajına 1 teşekkür edildi.
sernur

hocam size tamamiyle katılıyorum. ağzınızsan bal damlıyor.bizim gibi düşünmeyenler darbeci zihniyetli olanlar olsa gerek..
sernur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-02-2012, 15:42   #14
benhur
Yeni Üye

benhur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

benhur is on a distinguished road

TANIM
Çalıştığı eğitim kurumunda, öğrencilere beden eğitimi ile ilgili eğitim veren kişidir.
GÖREVLER
Beden eğitimi konusu ile ilgili hangi bilgi, beceri, tutum ve davranışların, hangi yaş düzeylerindeki öğrenci gruplarına, hangi yöntemlerle kazandırılacağı, MEB tarafından onaylanan öğretim programları ve ilgili mevzuatta belirtilmiştir. - Beden eğitimi öğretmeni, bu program çerçevesinde, - Eğitim vereceği grubun düzeyine uygun bir çalışma planı hazırlar ve bu planı uygulayarak öğrencilere alanı ile ilgili bilgi ve beceri kazandırır, - Öğrencilerin başarılarını değerlendirir, başarı düzeylerini artırıcı önlemler alır, - Eğitici kol çalışmalarında görev alarak öğrencilerin yeteneklerini geliştirici etkinlikler düzenler, - Öğrencilerin gelişimlerini izler, sorunlarının çözümüne yardımcı olur, - Alanı ile ilgili gelişmeleri izler, bunların öğretim programlarına yansıtılması için ilgililere önerilerde bulunur, - Nöbetçi olduğu günlerde, okulun düzen ve disiplinini sağlamak üzere görev yapar, - Sınıf öğretmeni olarak, öğrencilerin alan ve ders seçmelerine yardımcı olur, yönetimle ilişkilerini sağlamaya çalışır.
KULLANILAN EĞİTİM MATERYALLERİ
- Yıllık müfredat programı, günlük çalışma planları, not defteri, yoklama defteri, ders kitapları, okul araç ve gereçleri, - Gülle, disk, barfiks, çeşitli halatlar, eşofman, spor ayakkabısı, kondisyon geliştirici aletler, ağırlık torbası, ağırlık yeleği , top vb.
MESLEĞİN GEREKTİRDİĞİ ÖZELLİKLER
Beden eğitimi öğretmeni olmak isteyenlerin; - Üst düzeyde akademik yeteneğe sahip, - Spor yeteneği olan, göz-el ve ayaklarını eşgüdümle kullanabilen, - Bedence sağlam ve güçlü, spora karşı ilgili ve bu alanda başarılı, - Düşüncelerini başkalarına açık bir biçimde aktarabilen, - İyi bir öğrenme ortamı sağlayabilen, dikkatli, işine özen gösteren, - Mesleğinin sorunları ile ilgilenen ve çözüm yolları bulmaya çalışan, - Öğrencilerin duygu ve düşüncelerini anlayabilen, - Kendini geliştirmeye istekli, coşkulu, yaratıcı kimseler olmaları gerekir.
ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI
Beden eğitimi öğretmeni, genellikle spor salonunda, bazen okulun bahçesinde ve sınıfta görev yapar, görevini genellikle ayakta yürütür. Çalışma ortamı mevsime göre açık veya kapalı, ama oldukça gürültülüdür.
ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI
- Beden eğitimi öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda beden eğitimi öğretmeni olarak çalışabilirler. - Beden eğitimi dersi dışında, Spor Faaliyetleri ve Milli Oyunlar, Spor İlkyardımı, Halk Oyunları, Spor Yönetimi ve Organizasyon, Spor Psikolojisi gibi derslere girerler. - Beden eğitimi öğretmenleri, çeşitli spor merkezlerinde, aerobik salonlarında, fitness centerlarda (fazla kilolardan kurtulmak ve düzgün bir vücut için zayıflama egzersizlerinin yapıldığı yerler ) vb. çalışabilirler.
MESLEK EĞİTİMİNİN VERİLDİĞİ YERLER
Mesleğin eğitimi; çeşitli üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları, Eğitim Fakülteleri, Fen-Edebiyat Fakülteleri, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokullarının “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği” bölümlerinde verilmektedir.
MESLEK EĞİTİMİNE GİRİŞ KOŞULLARI
Söz konusu programa girebilmek için Öğrenci Seçme Sınavında yeterli puan almak ve özel yetenek sınavını kazanmak gerekmektedir. Ayrıca, Spor Bilimleri ve Teknolojileri Yüksek Okulu (Lisans) ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nu bitirenlerden “Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı”nı veya “Pedagojik Formasyon Programı”nı başarı ile tamamlayanlar öğretmenlik yapabilirler.
EĞİTİMİN SÜRESİ VE İÇERİĞİ
Mesleğin eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim süresince, Spor Bilgisine Giriş, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Atletizm, Spor Fizyolojisi, Spor Masajı, Beslenme, Özel Öğretim Yöntemleri, Eğitim Sosyolojisi vb. dersler verilir.
BURS, KREDİ VE ÜCRET DURUMU
Bu programa yerleştirilenler arasından özel yetenek sınavı puanı en yüksek adaydan başlamak üzere belli sayıda öğrenciye Milli Eğitim Bakanlığı’nca burs verilmektedir. Ayrıca öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu’nca verilen öğrenci kredisinden ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının sağladığı kredi ve burs olanaklarından da yararlanabilirler. Meslek eğitimini tamamlayan öğrenciler 9. derecenin 1. kademesinden aylıkla göreve başlatılırlar. Her yıl öğretim yılı başında eğitim öğretim tazminatı alırlar.
MESLEKTE İLERLEME
Üniversite bünyesinde lisansüstü eğitim yaparak akademik kariyer edinebilirler. Ayrıca antrenörlük, monitörlük, masörlük ve kondisyonerlik yapabilir, turizm sektöründe animatör olarak çalışabilirler. BENZER MESLEKLER : Antrenörlük, masörlük, kondisyonerlik.
DAHA AYRINTILI BİLGİ İÇİN BAŞVURULABİLECEK YERLER
- İlgili Eğitim Kurumları, - Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, - Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Ankara Meslek Danışma Merkezi, - Bünyesinde Meslek Danışma Merkezi bulunan Türkiye İş Kurumu İl Müdürlükleri.
benhur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-02-2012, 23:26   #15
aero
Yeni Üye

aero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aero is on a distinguished road

olayın iç yüzünü hepimiz bildiğimiz halde, bazı arkadaşlar siyasi davranıp 19 mayıs 23 nisan elden gidiyor diyerek feryat ediyor. bak arkadaşım. birincisi bayram kutlamaları sadece beden eğitimi öğretmeninin görevi değildir. bütün kamu çalışanlarının görevidir. buna o ildeki asker, bürokrat, polis, diğer öğretmenler vs.. dahil. ama nedense iş hep bzim üstümüze kalır ve verdiğin emeğin karşılığında bir teşekkür bile alamadan ya vali yada milli eğitim müdüründen fırça yersin. ikincisi bayram organizasyonlarına katılan öğrenci ve öğretmenlerin %90'ı isteksiz, zoraki katılıyorsa, işte orda bi durup düşüneceksin. neden istekli değiller acaba. yoksa bilmediğimiz bir şey mi var? aslında iyi biliyoruz ki bayramlar kutlama için değil, protokoldeki 3 kişiyi memnun etmek için çekilen eziyet haline geliyor. 23 nisan kutlamaları serin havalara geliyor. o serin soğuk yağışlı havalarda, yaşları 11 - 13 çocukları provalarda rezil ederek mi bayramları, cumhuriyeti sevdiriyoruz sizce. son olarak andımız ve istiklal marşı konusu var. bir kural vardır, bir şeyin niceliği arttıkça niteliği düşer. ama bu ülkede hep bir kesim bir şeylerin niceliğini artırarak nitelik artırmaya çalışıyor. her liseinin anadolu lisesi olduğu gibi, ya da her şehre üniversite kurulduğu gibi. ne andımız ne de istiklal marşı kalkmamalı. ama zırt pırt her yerde okunup böyle anlamı büyük değerli şeylerin de manası, anlamı yitirilmemeli. öğrenci andı her sene başında öğrencilere okutturulup, ne için and içtikleri onlara iyi anlatılmalı. istiklal marşının hafta başı ve sonu okunması bence doğru. ama her toplantıda, her törende, asker uğurlamasında, sokakta vs... bunu herkes kafasına göre okursa, anlamını yitirmez mi? zaten bu ülkede kaç kişi bunların anlamını bilerek okuyor acaba. istiklal marşı, bayramlar, cumhuriyet...! bunları çocuklara ve vatandaşa devlet tüm kanallarıyla sevdirerek halkın sahip çıkmasını sağlamalıdır. diktayla ya da şişirmeyle değil. çünkü saygının yolu sevgiden geçer. yönetmeliklerden, korkutmadan yada kanunlardan değil. hepinize saygılar.
aero isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-02-2012, 08:24   #16
yılmazdumral
Yeni Üye

yılmazdumral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yılmazdumral

Bende Beden eğitimi öğretmeni olarak söylediklerine katılıyorum.Bravo çok güzel bir yorum olmuş gerçekçi...
yılmazdumral isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-02-2012, 18:34   #17
kacik1500
Yeni Üye

kacik1500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kacik1500 is on a distinguished road

yavaş yavaş Atatürk'le ilgili herşey ortadan kaldırlıyor,tüm dünya hayran iken bizimkiler yerin dibine sokuyorlar.tarih tekerrürden ibaret akıllanmamışız ,gençleri sporsal aktiviteden uzaklaştırmak ,kötü alışkanlıklara yönelsin dinimize uygun ya .....
kacik1500 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22-02-2012, 10:16   #18
berkbatum
Yeni Üye

berkbatum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

berkbatum

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamalarının kaldırılmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz aslında. 19 Mayıs, 23 Nisan ve diğer Milli Bayramlarımızda yine coşkuyla kutlanacak ve kutlanmaya da devam edecek.Bugün beden eğitimi öğretmenleri dışında hangi okul müdürüne, hangi öğretmene, hangi veliye, emniyete, belediyeye v.s. hatta beden eğitimi öğretmenleri de dahil sorsanız çoğunluğu bu uygulamayı destekliyor. Destek verenler bu ülkede Milli Bayramları, Atatürk Sevgisini, Birlik ve Beraberliğimizi,Gençliğimizi,Geleceğimizi yok etmek için değil,daha iyisini istedikleri için destek veriyorlar.
berkbatum isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-02-2012, 21:56   #19
açaylak
Yeni Üye

açaylak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

açaylak
Standart 19 mayıs kutlamları

merhaba arkadaşlar ben beden eğitimi öğretmeniyim bayramlarımızda öğretmen olarak 4 yıldır aktif çalışıyorum öğrenciyken görev aldım ve hazırlanma sürecinde velisiyle kıyafetiyle öğrencisiyle vs.uğraşmama ve sitresli geçmesine rağmen ben bayramları hazırlama komitesinde olduğum zaman çok mutlu olyorum .öğrencileri izlerken ayrı bir keyif alıyorum çünkü bayramımızı çoşkuyla kutluyoruz.hangi 29 ekim cumhuriyet bayramımız ,12 mart istiklal marşının kabulü vs.ilçelerde, kasabalarda, il merkezindeki okullarda tam manasıyla kutlanıyor? hepsinde formalite icabı bir tören hazırlanıyor... eğer bayramlarımızı karnaval havasında becerebilirsek neyise ama bu da ancak il merkezlerinde olur ilçelerde kasabalarda köylerde olmayacağı için gün anlam ve önemini zamanla kaybedecektir.
açaylak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-03-2012, 11:05   #20
ctrl_x
Yeni Üye

ctrl_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ctrl_x

Bütün önemli günlerimizin uygulamadaki ki bu tepedendir, aksaklıkları yüzünden kaldırılmasına, yozlaştırılmasına, kutlanmamasına kesinlikle katılmıyorum.

Konu ctrl_x tarafından (01-03-2012 Saat 11:08 ) değiştirilmiştir.
ctrl_x isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Popüler Sitelerde Paylaş

Etiketler
kaldırılma, kaldırılmalı, kalkmalı, kutlamaları, mayıs, stadlardan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)