Beden Eğitimi ve Spor Portalı  

Go Back   Beden Eğitimi ve Spor Portalı > Beden Eğitimi > Halk Eğitim Merkezi Kurs Planları

Halk Eğitim Merkezi Kurs Planları Halk eğitim merkezi için gerekli dökümanlar, kurs planları

beden eğitimi
beden eğitimi
Sitemize hoş geldiniz. Konuları beğenmeyi unutmayalım.

Seçenekler Arama Stil
Alt 19-09-2013, 18:52   #1
webkerem
Administrator

webkerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkürleriniz: 325
1.136 Mesajına 2.459 teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 10
webkerem is an unknown quantity at this point
Exclamation Halk Eğitim Merkezlerinde Kurs Açılması İçin Yapılması Gerekenler

Reklam Alanı
HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNCE

AÇILACAK KURSLARDA İZLENECEK ESASLAR

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ KURSLARINDA BAŞVURU YÖNERGESİ

1. Kursiyer listesi hazırlanacak,
2. Kursiyerin dilekçeleri ve TC nolu kimlik fotokopileri eklenecek,
3. Öğretmenin kimlik fotokopisi eklenecek,
4. Öğretmenin kurs açmak için okuluna dilekçe vermesi, (dilekçede kursun yeri, adı, süresi; başlama ve bitiş tarihleri belirtilecek),
5. Dilekçeye haftalık ders dağıtım çizelgesi eklenecek,
6. Kursun yıllık/ders palanı hazırlanacak,
7. Dilekçe ve diğer evrak okul idaresine onaylatılacak,
8. Kurs evrakı kapaklı bir dosyaya konulacak,
9. Okul üst yazı ile kurs evrakını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderecek
10. İlçe Milli Eğitim Müdürünün onayından sonra kurs başlayacak, kursun başlama tarihi, İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün oluru imzaladığı tarihten sonraki ilk iş veya ilk kurs günü olacaktır.
11. Onay geldikten sonra çalışmaya başlanacak, kurs ile ilgili sınıf defteri, günlük plan, yoklama çizelgesi/defteri, gerekli ise öğrenci not çizelgeleri vb. evrak zamanında tutulacak. İlgili müdür/müdür yardımcısına zamanında imzalatılacak.
Kurs sona erdiğinde ilgili tüm evrakı kurs bitirme belgesi verilmek üzere Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne getirecektir. Kurs sonu evrakları kursun bitim tarihini izleyen ilk iş gününde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne teslim edilecektir.Kurs sonunda sınıf defteri ve kursla ilgili tüm evraklar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teslim edilecektir.
12.Kursların bitiş tarihi en geç 31/05/2013 tarihi olacaktır. Okullar tarafından program, plan ve ders dağıtım çizelgesi hazırlanırken 31/05/2013 tarihi bitim tarihi olacak şekilde düzenlenecektir. ) Halk Eğitimi Merkezi tarafından evraklar incelendikten sonra sistem üzerinden kurs açılacaktır.Sistem üzerinden kurs açıldıktan sonra öğretmene şifre verilecektir.Öğretmen öğrenci girişini sistemde tamamladıktan sonra gerekli onay alınacaktır.Kurs açılmadan önce sınıf defteri mutlaka diğer evraklarla birlikte Halk Eğitimi Merkezine getirilecektir.
13) Halk Eğitimi Merkezi tarafından evraklar incelendikten sonra sistem üzerinden kurs açılacaktır.Sistem üzerinden kurs açıldıktan sonra öğretmene şifre verilecektir.Öğretmen öğrenci girişini sistemde tamamladıktan sonra gerekli onay alınacaktır.Kurs açılmadan önce sınıf defteri mutlaka diğer evraklarla birlikte Halk Eğitimi Merkezine getirilecektir.Kursiyer kaydı kursun açılış tarihinden önceki günün saat 23:59 a kadar yapılması aksi takdirde kursiyer kaydının yapılamayacağı dikkate alınarak kayıtların sisteme önceden girilmesi gerekir. Kurs sonu işlemlerinin kursun bitiş günü sisteme girilmelidir.Aksi taktirde sistem öğretmene kapanacaktır.Mağduriyetlerin yaşanmaması için işlerin zamanında yapılması gerekir.

OKULLAR BÜNYESİNDE AÇILACAK KURSLARDA SIRASI İLE YAPILMASI GEREKENLER

(SBS, YGS,LYS, İngilizce, Bilgisayar ve Tiyatro vb.Kurslar)

• Kursiyerlerin/Öğrencilerin sınıflar bazında isim listesi,
  • Kurs öğretmenlerinin ve öğrencilerin TC nolu kimlik fotokopileri,
  • Kursta görevli öğretmenlerin isim listeleri,
  • Kursu açan Öğretmenin/Kurumun dilekçesi/kurs açma istek yazısı,
  • Dilekçeye/isteğe; kursun yeri ve adı, süresi, başlama ve bitiş tarihleri, programı, haftalık ders çizelgesi, öğretmenlerin kaçar saat ek ders alacağı ile ilgili bilgiler eklenecek,
  • Kursun ders bazında yıllık/ders planının hazırlanması, okul müdürüne onaylatılması,
  • Evrakın kapaklı bir dosya içinde getirilmesi,
  • Okulun onayı ve üst yazısı ile birlikte kurs dosyasının İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilmesi,
  • İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kurs açma evrakının HEM’ e gönderilmesi,
  • HEM tarafından Başlama onayı alındıktan sonra kursa başlanması, onaydan önce çalışmalara başlanmaması, onaydan önce başlamış olan kurslarda öğreticiye ek ders ödemesi yapılamayacaktır. Ödemelerde kurs onay çizelgelerindeki tarihler esas alınacaktır.
  • Kurs ile ilgili sınıf defteri, yoklama çizelgeleri, günlük planların vb. evrakın zamanında hazırlanması, kurstan sorumlu müdür/müdür yardımcısına imzalatılması.
12) Kurs sonu evrakları kursun bitim tarihini izleyen ilk iş gününde Halk Eğitimi
Merkezi Müdürlüğüne teslim edilecektir.Kurs sonunda sınıf defteri ve kursla ilgili tüm
evraklar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teslim edilecektir.

13) Halk Eğitimi Merkezi tarafından evraklar incelendikten sonra sistem üzerinden kurs açılacaktır.Sistem üzerinden kurs açıldıktan sonra öğretmene şifre verilecektir.Öğretmen öğrenci girişini sistemde tamamladıktan sonra gerekli onay alınacaktır.Kurs açılmadan önce sınıf defteri mutlaka diğer evraklarla birlikte Halk Eğitimi Merkezine getirilecektir.Kursiyer kaydı kursun açılış tarihinden önceki günün saat 23:59 a kadar yapılması aksi takdirde kursiyer kaydının yapılamayacağı dikkate alınarak kayıtların sisteme önceden girilmesi gerekir. Kurs sonu işlemlerinin kursun bitiş günü sisteme girilmelidir.Aksi taktirde sistem öğretmene kapanacaktır.Mağduriyetlerin yaşanmaması için işlerin zamanında yapılması gerekir.

Öğretmen ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olup, Hani Halk Eğitim Merkezinde kurs açmak isteyenlerin izlenmesi gerekenler.
Tıklayınız.../meb_iys_dosyalar/2012_09/13095253_00kurs_a...doc
Reklam Alanı
Alt 20-09-2013, 00:32   #2
cengizolmez
Üye

cengizolmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkürleriniz: 36
6 Mesajına 9 teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 13
cengizolmez is on a distinguished road

saolun hocam
cengizolmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-11-2015, 06:21   #3
omer1015
Yeni Üye

omer1015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkürleriniz: 0
0 Mesajına 0 teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 0
omer1015 is on a distinguished road

merhaba iyi gunler.
ben birsey sormak istıyorum ben halk eğitimde futbol kursu açmak ıstıyorum ama antrnorluk belgem yok yanlız öğretmenlık dıplamam var ? bu şekilde açabılırmıyım.
bir diğer sorumda benım açaçacım kurs kendı kulubumde kı çalıştırdıgım çocuklar açabılırmıyım ?bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevınırm
omer1015 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Popüler Sitelerde Paylaş

Etiketler
açılması, eğitim, gerekenler, halk, kurs, merkezlerinde, yapılması, İçin

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)